Poradnik inwestora

GABINET W PROJEKCIE DOMU

Coraz bardziej powszechnieje zjawisko zdalnej pracy z domu. Są również zawody, takie jak np. przedstawiciel handlowy, które częściowo wymagają krótkiej pracy przed komputerem w domu. Poniżej radzimy jak zaprojektować dom jednorodzinny, aby praca w domu była możliwa.

Gabinet w rzucie parteru w projekcie domu gotowego DOM Z OKIENNICAMI, autorstwa Biura Projektowego NNDOM. W tym gotowym projekcie domu gabinet został usytuowany bezpośrednio przy salonie.
Gabinet w rzucie parteru w projekcie domu gotowego DOM Z OKIENNICAMI, autorstwa Biura Projektowego NNDOM. W tym gotowym projekcie domu gabinet został usytuowany bezpośrednio przy salonie.


Gabinet to nazwa pomieszczenia w projekcie domu jednorodzinnego przeznaczona głównie na pracę. Gabinet to z pewnością pomieszczenie w projekcie domu, gdzie możemy zaplanować ustawienie biurka, szafy czy większej ilości regałów i półek na książki.

Uwaga! Ustawiając dodatkowo w gabinecie rozkładaną kanapę, możemy w ten sposób uzyskać pokój dla gości.

Gabinet w projekcie domu może być usytuowany w różnych częściach domu. Warto się z nimi zapoznać, następnie zastanowić się nad własnymi potrzebami i odpowiednio go umieścić w projekcie domu.

 1. Gabinet w głębi w projekcie domu

  Gabinet można zaplanować w projekcie domu z dala od głównego ciągu komunikacyjnego oraz innych dziennych pomieszczeń. Gabinet umieszczony w głębi w projekcie domu z pewnością umożliwia znakomicie możliwość pełnej koncentracji i skupienia. Jeśli przyjmujemy w domu klientów, takie położenie gabinetu nie sprzyja ich przyjmowaniu, ponieważ trzeba przeprowadzić obcą osobę przez cały dom. Na takie pomieszczenie możemy przystosować np. poddasze nad garażem.


 2. Gabinet jako pokój przy części dziennej w projekcie domu

  Takie umiejscowienie gabinetu z pewnością sprawdzi się w projektach domów o niewielkiej powierzchni. Gabinet projektujemy w tym przypadku jako otwarte pomieszczenie przy strefie dziennej, które możemy zamknąć, np. przesuwnymi drzwiami. Gabinet jako aneks z przesuwnymi drzwiami, choć łatwo będzie go odizolować od strefy dziennej, będzie trudno osłonić przed rozgardiaszem tam panującym.


 3. Gabinet przy wejściu w projekcie domu

  Usytuowanie gabinetu tuż przy wejściu sprzyjać będzie przyjmowaniu klientów i interesantów. Gabinet powinien być wyraźnie oddzielony od całej strefy dziennej. Do tak zaprojektowanego gabinetu powinniśmy zaprojektować specjalną strefę wejściową z wygodną garderobą oraz toaletą. Gabinet w projekcie domu tuż przy wejściu świetnie odizolowuje od odgłosów, czy rozgardiaszu panującego w strefie dziennej. Dobrze, jeśli widok z gabinetu wychodzi na ogród.


Czytaj również:

Zadzwoń do nas!
Czekamy na twój telefon.
 • Numery telefonów
 • 71 345 65 00
 • 519 331 030
Adaptacje projektów Wrocław i okolice NNDom Adaptacje
Sprawnie i profesjonalnie
 • ...Najnowsze artykuły
 • Adaptacja projektu domu
 • Adaptacją projektu domu, czyli wrysowaniem projektu domu na działkę, zajmuje się architekt. Warto do niego się udać jeszcze przed ostatecznym wyborem gotowego projektu domu z upatrzonymi projektami domów i ...
 • czytaj więcej
 • Adaptacja projektu domu - oczami architekta
 • Rozmowa o adaptacji projektu domu przeprowadzona z naszym architektem prowadzącym adaptacje gotowych projektów domów na terenie miasta Wrocław i w jego okolicach. Co to jest adaptacja? W związku z niezwykle ...
 • czytaj więcej

...więcej artykułów