Poradnik inwestora

POMIESZCZENIE GOSPODARCZE W PROJEKCIE DOMU

Kosiarka, taczka i inne sprzęty przechowywane w garażu oznacza mniej miejsca na samochód. Czasami może dojść do sytuacji, że drobny sprzęt gospodarczy, czy ogrodowy, może wręcz pozbawić samochód swojego miejsca w garażu i zamienić go na podwórko. Jeśli nawet uda nam się pomieścić wszystkie różne sprzęty w garażu, pomieszczenie to może okazać się bardzo ciasne i zagracone.


Dlatego warto pomyśleć o zaprojektowaniu z architektem pomieszczenia gospodarczego w domu jednorodzinnym. Kupując zaś gotowy projekt domu zwróćmy uwagę, czy gotowy projekt domu posiada takie pomieszczenie.

W gotowym projekcie domu - DOM FUNKCJONALNY - autorstwa Biura Projektowego NNDOM, przewidziano osobne pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 5,2 m<sup>2</sup>.
W gotowym projekcie domu - DOM FUNKCJONALNY - autorstwa Biura Projektowego, NNDOM przewidziano osobne pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 5,2 m2.


Innym, alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do odrębnego pomieszczenia, jakim jest pomieszczenie gospodarcze, jest zaprojektowanie obszerniejszej kotłowni. Taka duża kotłownia jest bardzo często połączona z garażem. Wtedy działa jako bufor pomiędzy garażem a resztą strefy dziennej.

Wygodnym rozwiązaniem jest również zaprojektowanie osobnych drzwi wyjściowych prosto na ogród. Wówczas przechowywanie i używanie takich sprzętów, jak kosiarka, nożyce, grabie, łopaty, itd staje się bardzo funkcjonalne i wygodne.

Jeśli nasz projekt domu jednorodzinnego przewidywał garaż w bryle, zaś po wzniesieniu domu okazuje się, iż samochód stoi bez przerwy na zewnątrz domu, a garaż to jeden, wielki magazyn, możemy wysnuć wniosek, iż te pomieszczenia w projekcie domu jednorodzinnego nie spełniają do końca prawidłowo swoich funkcji.

Czytaj również:

Zadzwoń do nas!
Czekamy na twój telefon.
  • Numery telefonów
  • 71 345 65 00
  • 519 331 030
Adaptacje projektów Wrocław i okolice NNDom Adaptacje
Sprawnie i profesjonalnie
  • ...Najnowsze artykuły
  • Adaptacja projektu domu
  • Adaptacją projektu domu, czyli wrysowaniem projektu domu na działkę, zajmuje się architekt. Warto do niego się udać jeszcze przed ostatecznym wyborem gotowego projektu domu z upatrzonymi projektami domów i ...
  • czytaj więcej
  • Adaptacja projektu domu - oczami architekta
  • Rozmowa o adaptacji projektu domu przeprowadzona z naszym architektem prowadzącym adaptacje gotowych projektów domów na terenie miasta Wrocław i w jego okolicach. Co to jest adaptacja? W związku z niezwykle ...
  • czytaj więcej

...więcej artykułów