Poradnik inwestora

SYPIALNIA W PROJEKCIE DOMU

Ponieważ dobry i spokojny sen jest podstawą organizmu do regeneracji, bardzo ważna jest lokalizacja sypialni z dala od harmideru panującego wewnątrz domu, jak i hałasu dobiegającego z dworu. Umiejscowienie sypialni tuż nad kotłownią lub przy pralni może znacznie zakłócić spokojny odpoczynek w sypialni.


Projekt sypialni wraz z obszerną garderobą na poddaszu w gotowym projekcie domu - DOM SOLIDNY - autorstwa Biura Projektowego NNDOM.
Projekt sypialni wraz z obszerną garderobą na poddaszu w gotowym projekcie domu - DOM SOLIDNY - autorstwa Biura Projektowego NNDOM.


WYSTREFOWANIE PROJEKTU DOMU

Bardzo ważną kwestią w projekcie domu gotowego jest jego dobre wystrefowanie, które łatwiej przeprowadzić w większych projektach domów piętrowych. Trudniej wystrefować mniejsze projekty domów oraz projekty domów parterowych. Wystrefowanie w projekcie domu na część dzienną oraz część nocną (prywatną) powinno zagwarantować zaciszne usytuowanie sypialni w projekcie domu.

SYPIALNIA POD SKOSEM W PROJEKCIE DOMU

Wbrew zasadom feng shui jest umiejscowienie łóżka pod skosem. Jednak jest to bardzo popularne usytuowanie łóżka w sypialni na poddaszu. Jeśli zdecydujemy się na umiejscowienie łóżka pod skosem, musimy zapewnić minimum 1,5 m wolnej przestrzeni nad łóżkiem, aby móc swobodnie wstawać z łóżka. Warto zaprojektować sypialnię rodziców jak najbliżej łazienki w projekcie domu. Jeśli pozwoli na to sytuacja materialna, można pozwolić sobie na osobną łazienkę przy sypialni.


WIELKOŚĆ SYPIALNI RODZICÓW W PROJEKCIE DOMU

Na komfortową sypialnię główną przeznaczoną dla rodziców powinniśmy przeznaczyć w projekcie domu minimum 15 m2. Dobrze jest umieścić przy sypialni garderobę lub dużą szafę, na którą należy poświęcić kolejne 5 m2.


EKSPOZYCJA GŁÓWNEJ SYPIALNI W PROJEKCIE DOMU

Najlepszą ekspozycją dla sypialni w projekcie domu jest strona wschodnia, lub południowo-wschodnia. Takie umiejscowienie sypialni w projekcie domu pozwoli na zachowanie naturalnego rytmu dnia. Wystrzegajmy się za wszelką cenę ekspozycji zachodniej dla sypialni. Taka ekspozycja sprzyja nagrzewaniu pomieszczenia w ciągu dnia latem.


WYPOSAŻENIE W SYPIALNI W PROJEKCIE DOMU

Głównym i największym meblem w sypialni rodziców jest łóżko, które powinno być tak usytuowane, aby było swobodnie dostępne z obydwu stron. Typowe wymiary łóżka małżeńskiego wahają się w granicach od 140 cm do 180 cm. Przy łóżku powinno być miejsce na stoliki nocne oraz lampki nocne.

Inne wyposażenie, które może się znaleźć w sypialni, to na przykład fotel, półka na książki, czy toaletka.

O garderobie przy sypialni w projekcie domu czytaj w artykule Garderoba w projekcie domu.

Czytaj również:

Zadzwoń do nas!
Czekamy na twój telefon.
  • Numery telefonów
  • 71 345 65 00
  • 519 331 030
Adaptacje projektów Wrocław i okolice NNDom Adaptacje
Sprawnie i profesjonalnie
  • ...Najnowsze artykuły
  • Adaptacja projektu domu
  • Adaptacją projektu domu, czyli wrysowaniem projektu domu na działkę, zajmuje się architekt. Warto do niego się udać jeszcze przed ostatecznym wyborem gotowego projektu domu z upatrzonymi projektami domów i ...
  • czytaj więcej
  • Adaptacja projektu domu - oczami architekta
  • Rozmowa o adaptacji projektu domu przeprowadzona z naszym architektem prowadzącym adaptacje gotowych projektów domów na terenie miasta Wrocław i w jego okolicach. Co to jest adaptacja? W związku z niezwykle ...
  • czytaj więcej

...więcej artykułów