Poradnik inwestora

ZMIANY W PROJEKCIE DOMU NA CZTERECH ETAPACH

Potrzeba przeprowadzenia zmian w gotowym projekcie domu może zaistnieć na każdym etapie od kupna projektu domu aż do momentu zamieszkania w wymarzonym domu. Jakich formalności należy dokonać oraz jakie są konsekwencje pożądanych zmian w projekcie domu - o tym poniżej.


 1. Zmiana w projekcie domu na etapie kupna gotowego projektu domu


 2. Zmiany istotne, jak i nieistotne, z reguły nie są możliwe na etapie zakupu gotowego projektu domu. Do zakupionego gotowego projektu domu załączana jest zgoda projektanta na wprowadzanie zmian w projekcie.

  Każdy gotowy projekt domu autorstwa Biura Projektowego NNDOM zawiera zgodę projektanta na dokonywanie zmian w projekcie.
  Każdy gotowy projekt domu autorstwa Biura Projektowego NNDOM zawiera zgodę projektanta na dokonywanie zmian w projekcie. 3. Zmiana w projekcie domu na etapie adaptacji gotowego projektu domu


 4. Przed uzyskaniem pozwolenia na budowę:

  Podczas procesu adaptacji projektu domu i przed uzyskanie pozwolenia na budowę, zmiany w projekcie domu wymagają jedynie zgody na wprowadzanie zmian od projektanta, od którego kupiliśmy projekt domu. Taka zgoda z reguły wydawana jest wraz z nabyciem gotowego projektu domu.

  Po uzyskaniu pozwolenia na budowę:

  Jeśli posiadamy już pozwolenie na budowę, a zakupiony gotowy projekt domu nie jest z nim zgodny (np. projekt domu jest za duży), należy wystąpić do właściwego urzędu o wydanie zamiennego pozwolenia na budowę. W tym celu należy złożyć nowy projekt domu do pozwolenia na budowę.


 5. Zmiana w projekcie domu na etapie budowy domu


 6. Na etapie budowy projektu domu formalności związane z wprowadzaną zmianą w projekcie domu są uwarnkowane tym, czy zmiana jest zmianą istotną czy nieistotną.

  Istotna zmiana w projekcie domu niestety pociąga za sobą konieczność uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę.

  Zmiana nieistotna zaś nie wymaga nowej decyzji o zmianie pozwolenia na budowę.


 7. Zmiana w projekcie domu po wyprowadzce do wybudowanego domu


 8. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego wszelkie zmiany w domu po wprowadzeniu i zamieszkaniu powinny również być zgłaszane odpowiednim wnioskiem do urzędu.

Zadzwoń do nas!
Czekamy na twój telefon.
 • Numery telefonów
 • 71 345 65 00
 • 519 331 030
Adaptacje projektów Wrocław i okolice NNDom Adaptacje
Sprawnie i profesjonalnie
 • ...Najnowsze artykuły
 • Adaptacja projektu domu
 • Adaptacją projektu domu, czyli wrysowaniem projektu domu na działkę, zajmuje się architekt. Warto do niego się udać jeszcze przed ostatecznym wyborem gotowego projektu domu z upatrzonymi projektami domów i ...
 • czytaj więcej
 • Adaptacja projektu domu - oczami architekta
 • Rozmowa o adaptacji projektu domu przeprowadzona z naszym architektem prowadzącym adaptacje gotowych projektów domów na terenie miasta Wrocław i w jego okolicach. Co to jest adaptacja? W związku z niezwykle ...
 • czytaj więcej

...więcej artykułów